Mihai NICOLESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
data validarii: 15 mai 1997
înlocuieste pe: Mișu Negrițoiu

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România - din mai 1997

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (din sep. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - din feb. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica - din mai 1998