Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Ion Ștefan Versiunea pentru printare

Ion ȘTEFAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 4 mai 1992 - demisie - HCD nr.26/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii pentru agricultură

Comisii permanente comune
Comisia pentru apărare și asigurarea ordinii publice

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu U.R.S.S. - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în mai 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 21:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro