Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > George Băeșu > Legislative proposals Versiunea pentru printare

George BĂEȘU
Legislative proposals initiated in legislature 2004-2008

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 42/14.02.2007 L234/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii invatamantului nr.84/1995, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 160/2007
2. 96/03.03.2008 L872/2007 Proiect de Lege pentru modificarea literei b) a alineatului (1) al articolului 48 din Legea vanatorii si a protectiei fondului cinegetic nr.407/2006 Lege 215/2008
3. 165/08.04.2008 L821/2007 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea art.42 din Legea nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate in mod abuziv in perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989, republicata respins
definitiv
4. 172/08.04.2008 L871/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr. 295/2004 privind regimul armelor si munitiilor Lege 152/2008
5. 323/02.05.2007 L108/2007 Proiect de Lege pentru reglementarea sprijinului financiar acordat tinerilor si familiilor de tineri la inchirierea locuintei respins
definitiv
6. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii educatiei fizice si sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
7. 359/07.05.2007 L107/2007 Propunere legislativa pentru completarea art.12 din Legea nr.36/1995 a notarilor publici si a activitatii notariale respinsa
definitiv
8. 448/10.05.2006 L518/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecatorilor si procurorilor respinsa
definitiv
9. 512/31.05.2006 L331/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executarii constructiilor si unele masuri pentru realizarea locuintelor respinsa
definitiv
10. 517/03.09.2008 L229/2008 Propunere legislativa pentru abrogarea alineatului (8) al articolului 9 din Legea nr.112/1995 pentru reglementarea situatiei juridice a unor bunuri imobile cu destinatia de locuinte, trecute in proprietatea statului respinsa
definitiv
11. 570/24.09.2008 L268/2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.335 din 3 decembrie 2007 a Camerelor de comert din Romania respinsa
definitiv
12. 587/12.09.2007 L380/2007 Propunere legislativa pentru modificarea articolului 4 al Legii 90/2003 privind vanzarea spatiilor aflate in proprietatea statului sau a unitatilor administrativ teritoriale, destinate sediilor partidelor politice respinsa
definitiv
13. 594/08.10.2008   Propunere legislativa privind cooperarea intre Parlament si Guvern in domeniul afacerilor europene clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
14. 703/03.10.2006 L879/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea legii nr.187 din 07/12/1999 privind accesul la propriul dosar si deconspirarea politiei politice comuniste respinsa
definitiv
15. 706/24.10.2007 L841/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Alin.3 al Art.36 al Legii nr.35 din 1997, republicata, privind organizarea si functionarea institutiei Avocatul Poporului Lege 383/2007
16. 825/03.12.2007 L590/2007 Propunere legislativa privind sistemul public de pensii pentru agricultori Lege 263/2008
17. 866/10.12.2007 L600/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Codului de Procedura Penala Lege 57/2008
18. BP728/17.09.2008 B472/26.09.2008 Propunere legislativa pentru modificarea art.8 din Legea nr.248/2005 privind regimul liberei circulatii a cetatenilor romani din strainatate la Senat

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 29 november 2021, 14:44
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro