Claudia BOGHICEVICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal  Secretar - din feb. 2009

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială - Vicepreședinte (sep. 2010 - feb. 2012)
Subcomisia pentru protecția copilului (până în feb. 2012)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă - până în mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă