Activitate parlamentară
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Victor Vaida Versiunea pentru printare

Victor VAIDA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 4 mai 1992 - demisie - HCD nr.27/1992
înlocuit de: Nicolae Ungureanu

Formatiunea politica:
 
MER-Mișcarea Ecologistă din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar ecologist și social-democrat 

Comisii permanente
Comisia economică
Comisia pentru echilibru ecologic și protecția mediului

Comisii speciale
Comisia specială pentru analiza problemelor economice, sociale și cele referitoare la condițiile de viață ale minerilor

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în mai 1992 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în mai 1992 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - până în mai 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 septembrie 2020, 9:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro