Mihai UNGHEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2004 - Secretar
 feb. - sep. 2004 
 sep. 2003 - feb. 2004 
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat  Vicepreședinte