Gheorghe FLUTUR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004
data încetarii mandatului: 23 iunie 2008 - demisie
înlocuit de: Ioan Gheorghe Mihețiu

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în dec. 2006 Lider - până în feb. 2005
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din dec. 2007
 - până în iun. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în sep. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în iun. 2008