Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2000-2004 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Gheorghe Flutur Versiunea pentru printare

Gheorghe FLUTUR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004
data încetarii mandatului: 23 iunie 2008 - demisie
înlocuit de: Ioan Gheorghe Mihețiu

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în dec. 2006 Lider - până în feb. 2005
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din dec. 2007
 - până în iun. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în sep. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în iun. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:62 (în 42 sedinte)
din care declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 10, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 3 decembrie 2020, 22:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro