Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Constantin Dumitru Versiunea pentru printare

Constantin DUMITRU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2010 - feb. 2011 - Chestor
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mai 2012
 
independent  - din mai 2012

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în mai 2012
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal - din mai 2012

Comisii permanente
Comisia specială pentru modificarea și completarea Regulamentului Senatului (din feb. 2011) - Președinte
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (iun. 2010 - mar. 2011)
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în iun. 2010)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Cooperării Economice a Mării Negre  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:23 (în 18 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 21, din care 5 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 3:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro