George Crin Laurențiu ANTONESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR - Presedintele Senatului - până în mar. 2014
ales senator în circumscriptia electorala nr.36 TELEORMAN, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2014 - Președinte - până în mar. 2014
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2014)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României (până în mar. 2015) - Președinte