Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Dorel Jurcan > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Dorel JURCAN
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 1/25.01.2007 L203/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii Contenciosului Administrativ nr.554/02.12.2004 Lege 262/2007
2. 15/04.02.2008 L564/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului Lege 35/2008
3. 63/19.02.2007 L374/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii 161/2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției respinsa
definitiv
4. 109/01.03.2006 L372/2006 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.90/2001 privind organizarea și funcționarea Guvernului României și a ministerelor, cu modificările și completările ulterioare Lege 250/2006
5. 160/08.04.2008 L827/2007 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, republicată Lege 234/2008
6. 180/14.04.2008 L948/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, cu modificările și completările ulterioare Lege 218/2008
7.   L198/08.02.2006 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr. 24/2000 privind normele de tehnică legislativă pentru elaborarea actelor normative, cu modificările și completările ulterioare retrasa
de catre initiator
8. 209/16.04.2008 L878/2007 Proiect de Lege privind declararea terenurilor și clădirilor dezafectate, aparținând Ministerului Apărării, ca fiind de utilitate publică, precum și amenajarea acestora ca clădiri de utilitate publică și spații verzi respins
definitiv
9. 237/10.04.2007 L114/2007 Propunere legislativă pentru declararea zilei de "1 ianuarie - Ziua României Europene" respinsa
definitiv
10. 279/23.04.2007 L73/2007 Proiect de Lege pentru completarea art.5 din Legea nr.544/2001 privind liberul acces la informațiile de interes public Lege 188/2007
11. 380/17.06.2008 L137/2008 Proiect de Lege pentru abrogarea art.2141- 2143din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
12.   L393/25.04.2006 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr. 161/2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției, cu modificările și completările ulterioare retrasa
de catre initiator
13. 552/05.09.2007 L644/2007 Propunere legislativă pentru modificarea art.49 din Legea nr. 96/2006 privind Statutul deputaților și senatorilor Lege 385/2007
14. 599/18.09.2007 L448/2007 Proiect de Lege pentru completarea art. 4 din Legea nr. 82/1992 privind rezervele de stat, republicată respins
definitiv
15. 681/10.10.2007 L402/2007 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr. 13 din 09/01/2007, Legea energiei electrice respinsa
definitiv
16. 808/28.11.2007 L611/2007 Propunere legislativă privind pensiile de stat și alte drepturi de asigurări sociale ale lucrătorilor din industria minieră respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 august 2020, 5:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro