Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2004-2008 (sen.)
initiatives legislatives
commissions de mediation
motions
discours
2000-2004 (sen.)
1992-1996 (dep.)
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Senat > Alexandru Athanasiu > motions Versiunea pentru printare

Alexandru ATHANASIU
Motions dans la legislature 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Agricultura - în pragul demarării declinului 36 senatori PSD  04-04-2005 respinsă
2. Dictatura și incompetența Guvernului Tăriceanu împotriva integrării europene a României. 133 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D. 1436 / 16-06-2005 respinsă
3. Anti-reforma sănătății. 160 senatori și deputați aparținând Grupurilor prlamentare P.S.D. și P.R.M.  15-02-2006 respinsă
4. Gripa lui Flutur senatori ai grupului parlamentar PSD  25-05-2006 respinsă
5. Sistemul sanitar în viziunea Guvernului de dreapta - reforma sanitară, marea păcăleală! senatori ai grupurilor parlamentare PSD și PRM  07-06-2006 respinsă
6. Guvernul Tăriceanu - Fapte și Minciuni 123 deputați și senatori PSD  21-06-2006 respinsă
7. Minciuna - adevărul justiției Macovei 55 senatori aparținând grupurilor parlamentare ale PRM și PSD  08-02-2007 adoptată
8. Falimentul învățământului și cercetării românești 69 senatori PSD, PRM și PC  14-03-2007 respinsă
9. Stop degradării nivelului de trai! Stop iresponsabilității din sectorul energetic! 41 de senatori PSD și PC  20-02-2008 adoptată


Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie mardi, 26 janvier 2021, 17:36
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro