Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Marin Almăjanu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Marin ALMĂJANU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2012-2016

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 12/04.02.2014 L1/2014 Proiect de Lege pentru abrogarea art.276 din Legea nr.286/2009 privind Codul Penal Lege 159/2014
2. 19/10.02.2014 L626/2013 Propunere legislativă privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82 din 25.10.2006 pentru recunoșterea meritelor personalului armatei participant la acțiuni militare și acordarea unor drepturi acestuia și urmașilor celui decedat respinsa
definitiv
3. 115/17.03.2014 L294/2014 Propunere legislativă pentru completarea Legii privind siguranța națională a României, nr.51 din 29 iulie 1991 respinsa
definitiv
4. 144/31.03.2014 L668/2013 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.185/2013 privind amplasarea și autorizarea mijloacelor de publicitate Lege 154/2017
5. 155/27.05.2013 L487/2013 Propunere legislativă privind completarea articolului 2 din Ordonanța Guvernului nr.66/1999 pentru aderarea României la Convenția cu privire la suprimarea cerinței supralegalizării actelor oficiale străine, adoptată la Haga la 5 octombrie 1961 respinsa
definitiv
6. 182/14.04.2014 L381/2014 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii Răcarii de Jos, comuna Brădești, județul Dolj, în Răcari respinsa
definitiv
7.   L233/07.04.2014 Propunere legislativă privind revizuirea Constituției României retrasa
de catre Senat
8. 328/30.03.2015 L419/2015 Propunere legislativă privind organizarea și desfășurarea votului prin corespondență al cetățenilor români cu domiciliul sau reședința în străinătate la Senat
9. 334/01.04.2015 L708/2014 Proiect de Lege privind prima intabulare a terenurilor agricole și forestiere respins
definitiv
10. 382/29.04.2015 L714/2014 Proiect de Lege privind votul prin corespondență, exercitat de cetățenii români cu domiciliul sau reședința în afara granițelor țării respins
definitiv
11. 384/02.09.2014 L285/2014 Propunere legislativă privind promovarea investițiilor în exploatațiile agricole mici și mijlocii respinsa
definitiv
12. 388/02.09.2014 L342/2014 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.8/2013 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare și ale art.74 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
13. 421/04.11.2013 L119/2014 Propunere legislativă pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001 Lege 119/2015
14. 422/18.05.2015 L166/2015 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.284/2005 privind regimul liberei circulații a cetățenilor români în străinătate respinsa
definitiv
15. 502/22.06.2015 L210/2015 Propunere legislativă privind declararea zilei de 19 februarie - " Ziua Brâncuși " ca sărbătoare națională Lege 305/2015
16. 511/02.12.2014 L323/2014 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
17. 563/02.12.2013 L424/2013 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
18. 592/16.12.2013 L410/2013 Propunere legislativă privind serviciile consulare prestate pe teritoriul României și nivelul taxelor aferente acestora respinsa
definitiv
19. 616/16.12.2013 L430/2013 Propunere legislativă pentru declararea zilei de 10 mai - Ziua Declarării Independenței României respinsa
definitiv
20. 620/28.09.2015 L274/2015 Proiect de Lege pentru modificarea art.391 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății Lege 113/2016
21. 848/25.11.2015 L419/2015 Propunere legislativă privind organizarea și desfășurarea votului prin corespondență al cetățenilor români cu domiciliul sau reședința în străinătate la comisii

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 28 septembrie 2020, 9:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro