Mihai MATETOVICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 1996 - Secretar
 feb. - iun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - iun. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - iun. 1994 
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
FDSN-Frontul Democrat al Salvarii Nationale - până în iul. 1993
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - din iul. 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din noi. 1993)