Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Filip Georgescu > motiuni Versiunea pentru printare

Filip GEORGESCU
Motiuni semnate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Dictatura și incompetența Guvernului Tăriceanu împotriva integrării europene a României. 133 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D. 1436 / 16-06-2005 respinsă
2. Nivelul de trai al cetățenilor - ultima preocupare a guvernului Tăriceanu grupul parlamentar PSD  08-09-2005 respinsă
3. "Nepăsarea" 110 deputați PSD și 1 deputat independent  22-09-2005 respinsă
4. "În locul respectului, dispreț și umilință" 110 deputați PSD, 20 de deputați PRM și un deputat independent  03-10-2005 respinsă
5. Copiii din România mor de rujeola datorita guvernului iresponsabil Grupurile parlamentare PSD și PRM  12-12-2005 respinsă
6. Simptomele unei economii imbolnavite Grupul parlamentar PSD  16-03-2006 respinsă
7. Educația - victimă în lupta dintre PNL și PD 57 deputați PSD  19-06-2006 respinsă
8. Guvernul Tăriceanu - Fapte și Minciuni 123 deputați și senatori PSD  21-06-2006 respinsă
9. 1000 de zile de haos. Sfârșitul guvernării de dreapta. 140 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D.  24-09-2007 respinsă


Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 3:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro