Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
questions et interpellations
motions
discours
vote
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Cristian Alexandru Boureanu > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Cristian Alexandru BOUREANU
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2004-2008

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 32/01.02.2006 L593/2005 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.152/07/1998 privind infiintarea Agentiei Nationale pentru Locuinte si a Legii nr.543 privind aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.83/2003 respinsa
definitiv
2. 35/12.02.2007 L853/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.152 din 15/07/1998 privind infiintarea Agentiei Nationale pentru Locuinte si a Legii nr.543 privind aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.83/2003 respinsa
definitiv
3. 38/01.02.2006 L682/2005 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.152/1998 privind infiintarea Agentiei Nationale pentru Locuinte respinsa
definitiv
4. 103/28.02.2007 L900/2006 Propunere legislativa privind modificarea si completarea dispozitiilor Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale respinsa
definitiv
5. 170/15.03.2006 L640/2005 Proiect de Lege privind infiintarea centrelor de informare si consultanta pentru tineri Lege 333/2006
6. 171/15.03.2006 L639/2005 Propunere legislativa "Legea Tinerilor" respinsa
definitiv
7. 192/22.03.2006 L641/2005 Proiect de Lege privind sprijinul acordat investitorilor pentru construirea caminelor studentesti private Lege 201/2006
8. 279/05.05.2008 L921/2007 Proiect de Lege privind alegerea prin vot uninominal a consiliilor locale respins
definitiv
9. 283/30.06.2005   Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune retrasa
de catre initiator
10. 349/25.04.2006 L6/2006 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
11. 355/25.04.2006 L114/2006 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.114/1996, Legea locuintei respinsa
definitiv
12. 379/25.04.2006 L675/2005 Propunere legislativa "Codul electoral" respinsa
definitiv
13. 453/10.05.2006 L301/2006 Propunere legislativa "Legea Fondului National pentru Tineri" respinsa
definitiv
14. 598/18.09.2007 L450/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
15. 627/26.09.2007 L838/2007 Propunere legislativa privind infiintarea institutiei AVOCATUL COPILULUI respinsa
definitiv
16. 641/11.09.2006 L812/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii invatamantului nr.84/1995, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 480/2006
17. 659/19.12.2005 L538/2005 Propunere legislativa pentru completarea Legii 376 din 2004 privind bursele private respinsa
definitiv
18. 675/21.12.2005 L539/2005 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale, cu modificarile si completarile ulterioare respinsa
definitiv
19. 723/09.10.2006 L571/2006 Propunere legislativa privind aprobarea unor masuri financiare pentru IMM-urile din industria berii Lege 88/2010
20. 741/18.10.2006 L955/2006 Propunere legislativa privind schimbarea denumirii Judetului Arges cu resedinta in municipiul Pitesti, in Arges Muscel respinsa
definitiv

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie mardi, 7 décembre 2021, 13:36
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro