Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Cristian Alexandru Boureanu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Cristian Alexandru BOUREANU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 32/01.02.2006 L593/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.152/07/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe și a Legii nr.543 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2003 respinsa
definitiv
2. 35/12.02.2007 L853/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.152 din 15/07/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe și a Legii nr.543 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2003 respinsa
definitiv
3. 38/01.02.2006 L682/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.152/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe respinsa
definitiv
4. 103/28.02.2007 L900/2006 Propunere legislativă privind modificarea și completarea dispozițiilor Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale respinsa
definitiv
5. 170/15.03.2006 L640/2005 Proiect de Lege privind înființarea centrelor de informare și consultanță pentru tineri Lege 333/2006
6. 171/15.03.2006 L639/2005 Propunere legislativă "Legea Tinerilor" respinsa
definitiv
7. 192/22.03.2006 L641/2005 Proiect de Lege privind sprijinul acordat investitorilor pentru construirea căminelor studențești private Lege 201/2006
8. 279/05.05.2008 L921/2007 Proiect de Lege privind alegerea prin vot uninominal a consiliilor locale respins
definitiv
9. 283/30.06.2005   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune retrasa
de catre initiator
10. 349/25.04.2006 L6/2006 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
11. 355/25.04.2006 L114/2006 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.114/1996, Legea locuinței respinsa
definitiv
12. 379/25.04.2006 L675/2005 Propunere legislativă "Codul electoral" respinsa
definitiv
13. 453/10.05.2006 L301/2006 Propunere legislativă "Legea Fondului Național pentru Tineri" respinsa
definitiv
14. 598/18.09.2007 L450/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
15. 627/26.09.2007 L838/2007 Propunere legislativă privind înființarea instituției AVOCATUL COPILULUI respinsa
definitiv
16. 641/11.09.2006 L812/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii învățământului nr.84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare Lege 480/2006
17. 659/19.12.2005 L538/2005 Propunere legislativă pentru completarea Legii 376 din 2004 privind bursele private respinsa
definitiv
18. 675/21.12.2005 L539/2005 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
19. 723/09.10.2006 L571/2006 Propunere legislativă privind aprobarea unor măsuri financiare pentru IMM-urile din industria berii Lege 88/2010
20. 741/18.10.2006 L955/2006 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii Județului Argeș cu reședința în municipiul Pitești, în Argeș Muscel respinsa
definitiv

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 10:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro