Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Valeriu Gheorghe > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Valeriu GHEORGHE
Legislative proposals initiated in legislature 2004-2008

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 42/14.02.2007 L234/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii invatamantului nr.84/1995, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 160/2007
2. 55/19.02.2007 L322/2007 Propunere legislativa privind infiintarea, organizarea si functionarea Autoritatii Nationale pentru Interceptarea Comunicatiilor respinsa
definitiv
3. 56/19.02.2007 L323/2007 Propunere legislativa "Legea securitatii nationale a Romaniei" respinsa
definitiv
4. 57/19.02.2007 L324/2007 Propunere legislativa privind activitatea de informatii, contrainformatii si de protectie respinsa
definitiv
5. 58/19.02.2007   Propunere legislativa privind statutul profesional si de cariera al ofiterilor de informatii procedura legislativa încetata
6. 59/19.02.2007 L325/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Serviciului Roman de Informatii respinsa
definitiv
7. 60/19.02.2007 L326/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Serviciului de Informatii Externe respinsa
definitiv
8. 98/03.03.2008 L800/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea art.10 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare respinsa
definitiv
9. 120/12.03.2008 L914/2007 Proiect de Lege privind taxarea si incasarea taxelor pentru servicii consulare la misiunile diplomatice si oficiile consulare ale Romaniei in strainatate Lege 198/2008
10. 204/27.03.2006 L407/2006 Propunere legislativa privind modificarea Legii 303/2004 privind statutul judecatorilor si procurorilor respinsa
definitiv
11. 315/02.05.2007 L142/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr. 495/2004 privind salarizarea si alte drepturi banesti ale personalului din administratia centrala a Ministerului Afacerilor Externe si de la misiunile diplomatice, oficiile consulare si institutele culturale romanesti din strainatate, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 334/2007
12. 370/07.05.2007 L150/2007 Propunere legislativa privind reglementarea regimului juridic al unor bunuri imobile aflate in folosinta unitatilor de cult Lege 239/2007
13. 502/29.05.2006 L98/2006 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.514/2003 privind organizarea si exercitarea profesiei de consilier juridic respinsa
definitiv
14. 609/24.09.2007 L250/2007 Proiect de Lege privind statutul ofiterilor de informatii la comisii
15. 802/28.11.2007 L604/2007 Proiectul Legii Codului Silvic Lege 46/2008
16. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si Senatului respins
definitiv
17.   L915/04.12.2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.269/2003 privind Statutul Corpului diplomatic si consular al Romaniei retrasa
de catre initiator
18.   L916/04.12.2007 Propunere legislativa privind organizarea serviciului extern al diplomatiei romane retrasa
de catre initiator

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 12 august 2020, 7:44
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro