Parliamentary activity
2000-2004 (sen.)
legislative initiatives
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Senate > Traian Rece Versiunea pentru printare

Traian RECE
Parliamentary activity in legislature 2000-2004

SENATOR
Constituency no.14 CONSTANTA

Political party:
PSDR-Romanian Social Democratic Party - until jun. 2001
PSD-Social Democratic Party - until oct. 2003
 
independent  - since oct. 2003

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democrat Party - until oct. 2003
Senator non-attached - since oct. 2003

Standing committees

Parliamentary delegations:
Executive Board of the Romanian Group to the Inter-Parliamentary Union - until mar. 2004 member

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Australia 
 Friendship parliamentary group with Islamic Republic of Iran  Vice-Chairperson

Parliamentary activity in figures:
Speaches:2 (in 2 plenary sittings)
Political declarations:1
Legislative initiatives: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 24 september 2020, 8:07
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro