Viorel-Marian PANĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2003 - Vicepreședinte

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în iun. 2003
 
independent  - din iun. 2003

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - până în iun. 2003 Lider
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2004 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din mar. 2004)
Comisia economică, industrii și servicii (până în apr. 2004) - Vicepreședinte (până în dec. 2003)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Cooperării Economice a Mării Negre - până în oct. 2003 membru
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română)  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama  Secretar