Gheorghe SÂRB
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 52/20.02.2008 L242/2008 Propunere legislativă privind înființarea satului Păcălești, în comuna Dragănești, județul Bihor Lege 181/2008
2. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
3. 425/17.06.2008 L233/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.46 din Legea pomiculturii nr.348/2003 respinsa
definitiv
4. 635/04.09.2006 L400/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.75/1994 privind arborarea drapelului României, intonarea imnului național și folosirea sigiliilior cu stema României de către autoritățile și instituțiile publice respinsa
definitiv
5. 648/11.09.2006 L423/2006 Propunere legislativă pentru completarea art.49 din Legea nr.26/1996 - Codul silvic respinsa
definitiv
6. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv