Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Nicu Cojocaru > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Nicu COJOCARU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 68/13.02.2002   Propunere legislativă pentru declararea ca oraș a comunei Pecica, județul Arad respinsa
definitiv
2. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsa
definitiv
3. 145/25.02.2003 L366/2003 Propunere legislativă privind înființarea orașului Sântana, județul Arad Lege 583/2003
4. 177/29.03.2004 L175/2004 Propunere legislativă privind completarea art.15 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
5. 194/06.04.2004 L152/2004 Propunere legislativă pentru modificarea alineatului 1 al articolului 101 din Legea nr.53/2003 Codul Muncii, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 75 din 5 februarie 2003 respinsa
definitiv
6. 198/16.04.2002   Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale. respinsa
definitiv
7. 201/22.03.2001   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.133/1999 privind stimularea întreprinzătorilor privați pentru înființarea și dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii. respinsa
definitiv
8. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
9. 238/19.03.2003   Propunere legislativă pentru completarea O.U.G. nr.150/31.10.2002 privind organizarea și funcționarea sistemului de asigurări sociale de sănătate clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
10. 257/21.05.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.85/1992 privind vânzarea de locuințe și spații cu altă destinație construite din fondurile statului și din fondurile unităților economice sau bugetare de stat. respinsa
definitiv
11. 267/02.05.2001   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii asigurărilor sociale de sănătate nr.145/1997. clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
12. 269/08.04.2003   Propunere legislativă privind completarea art.135 din Legea nr.215/2001 a administrației publice locale respinsa
definitiv
13. 280/09.05.2001   Propunere legislativă privind emanciparea și integrarea romilor. retrasa
de catre initiator
14. 293/16.04.2003   Propunere legislativă pentru soluționarea spațiilor de locuit ale cadrelor didactice din învățământul preuniversitar și universitar respinsa
definitiv
15. 294/16.04.2003   Propunere legislativă privind amendamentul la art.9 alin.(4) din Legea nr.74/1995 privind exercitarea profesiunii de medic, înființarea , organizarea și funcționarea Colegiului Medicilor din România, republicată, pentru menținerea în activitate a medicilor de familie stabiliți în mediul rural de cel puțin 5 ani și după împlinirea vârstei de pensionare, la cerere respinsa
definitiv
16. 310/13.05.2004 L257/2004 Propunere legislativă de completare a art.22 al Legii nr.195/2000 privind constituirea și organizarea clerului militar respinsa
definitiv
17. 329/20.05.2003   Propunere legislativă privind clasificarea societăților naționale și a regiilor și pentru stabilirea nivelurilor maxime de salarizare a conducătorilor acestora respinsa
definitiv
18. 335/26.05.2004 L320/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.326/22.07.2003 privind drepturile de care beneficiază copiii și tinerii ocrotiți de serviciile publice specializate pentru protecția copilului, mamele protejate în centre maternale, precum și copiii încredințați sau dați în plasament la asistenți maternali profesioniști respinsa
definitiv
19. 547/24.10.2002   Propunere legislativă privind controlul provenienței averilor dobândite ilicit. respinsa
definitiv
20. 577/05.11.2002   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale respinsa
definitiv
21. 595/19.11.2002   Propunere legislativă pentru prevenirea și sancționarea profanării valorilor religioase. respinsa
definitiv
22. 614/12.10.2004 L669/2004 Propunere legislativă pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.21/1992 privind protecția consumatorilor respinsa
definitiv
23. 696/10.11.2004 L685/2004 Propunere legislativă privind preluarea de către stat a blocurilor de locuințe aflate în proprietatea agenților economici cu datorii la bugetul consolidat respinsa
definitiv

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 4 iulie 2022, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro