Dorel-Constantin ONACA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în iun. 2005
 
independent  - din iun. 2005

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în iun. 2005
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - din mar. 2006
 - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din apr. 2007

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii - Președinte (până în iun. 2005), Secretar (sep. 2008), Președinte (din sep. 2008)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Cooperării Economice a Mării Negre - până în dec. 2005 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei