Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2000-2004 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Sorin Mircea Oprescu > motiuni Versiunea pentru printare

Sorin Mircea OPRESCU
Motiuni semnate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Dictatura și incompetența Guvernului Tăriceanu împotriva integrării europene a României. 133 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D. 1436 / 16-06-2005 respinsă
2. Anti-reforma sănătății. 160 senatori și deputați aparținând Grupurilor prlamentare P.S.D. și P.R.M.  15-02-2006 respinsă
3. Guvernul Tăriceanu - Fapte și Minciuni 123 deputați și senatori PSD  21-06-2006 respinsă
4. Minciuna - adevărul justiției Macovei 55 senatori aparținând grupurilor parlamentare ale PRM și PSD  08-02-2007 adoptată
5. Falimentul învățământului și cercetării românești 69 senatori PSD, PRM și PC  14-03-2007 respinsă
6. Sănătatea publică este grav bolnavă. Ministrul Sănătății dăunează grav sănătății. senatori PSD  21-06-2007 respinsă
7. 1000 de zile de haos. Sfârșitul guvernării de dreapta. 140 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D.  24-09-2007 respinsă


Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 septembrie 2020, 7:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro