Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Dan Aurel Ioniță Versiunea pentru printare

Dan Aurel IONIȚĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în oct. 2013
 
independent  - din oct. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în oct. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din oct. 2013
 - până în feb. 2015
  - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse
Comisia pentru mediu (până în feb. 2015)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din iun. 2014)
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (până în dec. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 43, din care 9 promulgate legi
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro