Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Dan-Mircea Popescu Versiunea pentru printare

Dan-Mircea POPESCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.30 PRAHOVA
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:oct. - dec. 1992 - Vice-Chairman - until nov. 1992

Political party:
 
FDSN-Democratic National Salvation Front - until jul. 1993
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania - since jul. 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 24 october 2019, 6:07
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro