Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (sen.)
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Alexandru-Răzvan Cuc Versiunea pentru printare

Alexandru-Răzvan CUC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 19 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură - Vicepreședinte (până în feb. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în apr. 2019 Președinte - din dec. 2018
 - până în apr. 2019

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - până în dec. 2020

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:14 (în 14 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 19, din care 8 promulgate legi
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 8 martie 2021, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro