Mihail LUPOI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare  Vicelider - din sep. 2003
 - până în sep. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă - Vicepreședinte
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (feb. 2002 - feb. 2004)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda  Președinte