Titus CORLĂȚEAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 20 decembrie 2007 - demisie
înlocuit de: Ioan Adam

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă - Secretar

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006)

Alte comisii
Comisia de validare

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Observator la Parlamentul European - până în dec. 2006 
- Grupul Partidului Socialiștilor Europeni
- Comisia pentru libertăți civile, justiție și afaceri interne
Membru al Parlamentului European (vezi fisa personala) - până în feb. 2007 
- Grupul Partidului Socialiștilor Europeni

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) - până în dec. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în dec. 2007