Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Nicolae Paul Anton Păcuraru Versiunea pentru printare

Nicolae Paul Anton PĂCURARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2002 - feb. 2003 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 sep. - dec. 2004 - Secretar
 feb. - sep. 2004 
 sep. 2003 - feb. 2004 
 feb. - sep. 2003 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din mar. 2002)
Comisia economică, industrii și servicii (până în oct. 2002)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:365 (în 107 sedinte)
din care declaratii politice:23
Propuneri legislative initiate: 17, din care 2 promulgate legi
Membru în:10 comisii de mediere
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 11:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro