Nicušor Daniel DAN
Parliamentary activity in legislature 2016-2020

DEPUTY
Constituency no.42 BUCURESTI
start of the mandate: 21 december 2016 - HCD nr.122/2016
end of the mandate: 19 october 2020 - resignation
replaced by: Alexandru Ciurea

Political party:
USR-Union to Save Romania 

Parliamentary group:
The parliamentary group of the Union to Save Romania - until oct. 2020 Leader - until jun. 2017

Standing committees
Committee for Public Administration Territorial Planning