Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1996-2000 (dep.)
legislative initiatives
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Gheorghe Şerban > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Gheorghe ŞERBAN
Legislative proposals initiated in legislature 1996-2000

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 51/08.02.2000   Propunere legislativa pentru abrogarea Legii nr.3/1974 privind Legea presei din Republica Socialista Romania. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
2. 153/03.05.1999   Propunere legislativa pentru modificarea si completarea prevederilor Legii nr.109/1996 privind organizarea si functionarea cooperatiei de consum si a cooperatiei de credit. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
3. 154/09.06.1998 L409/1999 Propunere legislativa privind drepturile luptatorilor din rezistenta armata anticomunista. respinsa
definitiv
4. 166/17.06.1998 L81/1999 Propunere legislativa privind Legea ajutorului de stat. Lege 143/1999
5. 187/07.07.1998   Propunere legislativa privind industria de aparare. respinsa
definitiv
6. 191/08.07.1998   Propunere legislativa privind infiintarea unor noi judete. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
7. 379/03.12.1997   Propunere legislativa privind reconstituirea dreptului de proprietate asupra pamantului, pentru actionarii din cadrul societatilor comerciale agricole foste IAS si similare acestora. respinsa
definitiv
8. 416/10.12.1998 L398/1998 Propunere legislativa privind declararea lui Ioan Monoran, ca erou martir. Lege 66/1999
9. 420/16.12.1998 L203/2000 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.48/1992 a Audiovizualului. respinsa
definitiv

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 16 may 2022, 17:50
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro