Mircea-Titus DOBRE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mai 2018
Deputați neafiliați - din mai 2018
 - până în mai 2019
Grupul parlamentar PRO România - din mai 2019 Vicelider - din sep. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din sep. 2019)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (iun. 2018 - sep. 2019)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în iun. 2018) - Secretar (până în ian. 2017)

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă privind achizițiile și gestionarea stării de urgență

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda)