Radu Anton CÂMPEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
data validarii: 18 iunie 1990

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - oct. 1992 - Vicepreședinte
 feb. - aug. 1992 
 iun. 1990 - feb. 1992 

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat  Vicepreședinte