Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (sen.)
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Radu Anton Câmpeanu Versiunea pentru printare

Radu Anton CÂMPEANU
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.41 BUCURESTI
start of the mandate: 18 june 1990

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - oct. 1992 - Vice-Chairman
 feb. - aug. 1992 
 jun. 1990 - feb. 1992 

Political party:
 
PNL-National Liberal Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Liberal Party 

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Islamic Republic of Iran 
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate  Vice-Chairperson

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 26 october 2021, 22:06
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro