Joint parliamentary bodies
You are here: Home page > Legislature 2008-2012 > Parliament of Romania > Friendship groups > Pakistan Versiunea pentru printare

Friendship parliamentary group with Islamic Republic of Pakistan

 Position Full name Member Groupsince
1. Chairperson Palăr Ionel
since 30 mar. 2010
deputy PNL 30 mar. 2010
2. Secretary Florea Damian deputy PNL
3. Members Burcău Doina deputy PSD 30 mar. 2010
4.   Chirvăsuță Laurențiu senator Prog.
5.   Oajdea Daniel Vasile deputy -
6.   Pirpiliu Ștefan Daniel deputy -
7.   Rădulescu Cristian senator PD-L
8.   Surpățeanu Mihai deputy PD-L

Former members of the group:

  Full name Member Groupsinceuntil
1. Macaleți Costică deputy PSD 2 nov. 2012
2. Țurcanu Florin deputy PNL 30 mar. 2010 15 jun. 2012

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 16 october 2019, 3:04
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro