Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Italia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană

Dan Ioan Popescu
Dan Ioan Popescu
deputat PDSR
Președinte
din 21 feb. 1997
Sergiu Cunescu
Sergiu Cunescu
deputat USD-PSDR
Vicepreședinte
din 21 feb. 1997
Corneliu Constantin Ruse
Corneliu Constantin Ruse
deputat USD-PD
Secretar
din 21 feb. 1997
Constantin Aferăriței George Crin Laurențiu Antonescu Gheorghe Ariton Ioan Cezar Corâci
Constantin Aferăriței
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
George Crin Laurențiu Antonescu
deputat PNL
membru
din 21 feb. 1997
Gheorghe Ariton
deputat PRM
membru
din 21 feb. 1997
Ioan Cezar Corâci
deputat
membru
din 21 feb. 1997
Marțian Dan Nicolae Dide Marilena Dumitrescu Corneliu Dorin Gavaliugov
Marțian Dan
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Nicolae Dide
senator PD
membru
din 21 feb. 1997
Marilena Dumitrescu
deputat Minoritati
membru
din 21 feb. 1997
Corneliu Dorin Gavaliugov
senator PD
membru
din 21 feb. 1997
Adrian Iorgulescu Sergiu Macarie Ioan Moisin Eugenia Moldoveanu
Adrian Iorgulescu
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Sergiu Macarie
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Ioan Moisin
senator PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Eugenia Moldoveanu
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Petre Ninosu Mihail Sirețeanu Ioan Sonea
Petre Ninosu
senator PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Mihail Sirețeanu
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Ioan Sonea
deputat PRM
membru
din 21 feb. 1997

Fosti membri ai grupului de prietenie

Laurentiu Ulici Gábor Kozsokár
Laurentiu Ulici
senator PNȚCD
din 21 feb. 1997
până în 17 noi. 2000
Gábor Kozsokár
senator UDMR
din 21 feb. 1997
până în 3 sep. 1998

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 22 septembrie 2021, 20:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro