Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Finlanda Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda

István Antal
István Antal
deputat UDMR
Președinte
Bogdan Pascu
Bogdan Pascu
deputat PC
Vicepreședinte
Dan Sabău
Dan Sabău
senator PD-L
Secretar
Ecaterina Andronescu Iulian-Gabriel Bîrsan Ovidiu Brînzan Cristian Valeriu Buzea
Ecaterina Andronescu
deputat PSD
membru
Iulian-Gabriel Bîrsan
deputat PD-L
membru
Ovidiu Brînzan
deputat PSD
membru
Cristian Valeriu Buzea
deputat PRM
membru
Bogdan Cantaragiu Ioan Chelaru Zamfir Dumitrescu István Erdei Dolóczki
Bogdan Cantaragiu
deputat PD-L
membru
Ioan Chelaru
senator PSD
membru
Zamfir Dumitrescu
deputat
membru
István Erdei Dolóczki
deputat UDMR
membru
Radu Cătălin Mardare Manuela Mitrea Petre Străchinaru Ioan Timiș
Radu Cătălin Mardare
senator PSD
membru
Manuela Mitrea
deputat PSD
membru
Petre Străchinaru
deputat PD-L
membru
Ioan Timiș
deputat PNL
membru
din 3 apr. 2007
Mihai Ungheanu Gabriel Sorin Zamfir
Mihai Ungheanu
senator PRM
membru
din 23 mar. 2006
Gabriel Sorin Zamfir
deputat PNL
membru
din 3 apr. 2007

Fosti membri ai grupului de prietenie

Teodora Dorina Mihăilescu Dan Horațiu Buzatu Mihai Sandu-Capră Liviu-Doru Bindea
Teodora Dorina Mihăilescu
deputat PSD
până în 29 iun. 2005
Dan Horațiu Buzatu
deputat PNL
până în 3 apr. 2007
Mihai Sandu-Capră
deputat PNL
din 3 apr. 2007
până în 13 noi. 2008
Liviu-Doru Bindea
senator PRM
până în 4 ian. 2006
Cornel Știrbeț Petre Ungureanu Radu Țîrle
Cornel Știrbeț
deputat PD-L
până în 3 apr. 2007
Petre Ungureanu
deputat PD-L
până în 3 apr. 2007
Radu Țîrle
senator PNL
până în 25 iun. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 3:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro