Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Japonia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia

Viorel Ștefan
Viorel Ștefan
deputat PSD
Președinte
Tinel Gheorghe
Tinel Gheorghe
deputat PD-L
Vicepreședinte
Adrian Gurzău
Adrian Gurzău
deputat PD-L
Secretar
din 26 iun. 2012
Petru Farago Gheorghe Gabor Iulian Iancu Luminița Iordache
Petru Farago
deputat UDMR
membru
Gheorghe Gabor
deputat PNL
membru
din 30 mar. 2010
Iulian Iancu
deputat PSD
membru
Luminița Iordache
deputat Prog.
membru
Ghervazen Longher Radu Cătălin Mardare Eduard-Stelian Martin Toader Mocanu
Ghervazen Longher
deputat Mino.
membru
Radu Cătălin Mardare
senator PSD
membru
Eduard-Stelian Martin
deputat PSD
membru
Toader Mocanu
senator PD-L
membru
Dan Ilie Morega Adrian Popescu Alin Augustin Florin Popoviciu Daniel Savu
Dan Ilie Morega
deputat
membru
din 30 mar. 2010
Adrian Popescu
deputat PD-L
membru
Alin Augustin Florin Popoviciu
deputat PD-L
membru
Daniel Savu
senator PSD
membru
Iulian Urban
Iulian Urban
senator PD-L
membru

Fosti membri ai grupului de prietenie

Dragoș-Adrian Iftime
Dragoș-Adrian Iftime
deputat PD-L
până în 15 mar. 2012
Alin Silviu Trășculescu Virgil Pop Nicolae Robu Doru-Claudian Frunzulică
Alin Silviu Trășculescu
deputat PD-L
până în 20 noi. 2012
Virgil Pop
deputat PNL
din 30 mar. 2010
până în 26 mar. 2012
Nicolae Robu
senator PNL
din 30 mar. 2010
până în 22 iun. 2012
Doru-Claudian Frunzulică
deputat Prog.
până în 1 oct. 2011

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 5:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro