Joint parliamentary bodies
You are here: Home page > Legislature 2008-2012 > Parliament of Romania > Friendship groups > Pakistan Versiunea pentru printare

Friendship parliamentary group with Islamic Republic of Pakistan

Ionel Palăr
Ionel Palăr
deputy PNL
Chairperson
since 30 mar. 2010
Damian Florea
Damian Florea
deputy PNL
Secretary
Doina Burcău Laurențiu Chirvăsuță Daniel Vasile Oajdea Ștefan Daniel Pirpiliu
Doina Burcău
deputy PSD
member
since 30 mar. 2010
Laurențiu Chirvăsuță
senator Prog.
member
Daniel Vasile Oajdea
deputy
member
Ștefan Daniel Pirpiliu
deputy
member
Cristian Rădulescu Mihai Surpățeanu
Cristian Rădulescu
senator PD-L
member
Mihai Surpățeanu
deputy PD-L
member

Former members of the friendship group

Costică Macaleți
Costică Macaleți
deputy PSD
until 2 nov. 2012
Florin Țurcanu
Florin Țurcanu
deputy PNL
since 30 mar. 2010
until 15 jun. 2012

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 3 december 2021, 16:02
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro