Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan

Ștefan Burlacu
Ștefan Burlacu
deputat UNPR
Vicepreședinte
Dumitru-Verginel Gireadă
Dumitru-Verginel Gireadă
deputat PNL
Secretar
Mircea Dan Geoană Ionel Palăr Florin-Cristian Tătaru Dan-Laurențiu Tocuț
Mircea Dan Geoană
senator
membru
Ionel Palăr
deputat PNL
membru
Florin-Cristian Tătaru
deputat PSD
membru
Dan-Laurențiu Tocuț
deputat ALDE
membru

Fosti membri ai grupului de prietenie

Vasile Mocanu Daniel Tudorache
Vasile Mocanu
deputat PSD
până în 20 apr. 2015
Daniel Tudorache
deputat PSD
până în 4 iul. 2016
Dan-Cristian Popescu
Dan-Cristian Popescu
deputat PNL
până în 4 aug. 2016
Maria Grapini
Maria Grapini
deputat ALDE
până în 25 mar. 2014