Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Luxemburg Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg

Violeta Răduț
Violeta Răduț
deputat PSD
Președinte
din 27 feb. 2019
Vasile-Cristian Achiței
Vasile-Cristian Achiței
deputat PNL
Vicepreședinte
Vlad-Tudor Alexandrescu Ecaterina Andronescu Emilia Arcan Rozália-Ibolya Biró
Vlad-Tudor Alexandrescu
senator USR
membru
Ecaterina Andronescu
senator PSD
membru
Emilia Arcan
senator PSD
membru
Rozália-Ibolya Biró
deputat UDMR
membru
Valer-Daniel Breaz Romulus Bulacu Elena Hărătău Dan Lungu
Valer-Daniel Breaz
senator Neafiliați
membru
Romulus Bulacu
senator PNL
membru
Elena Hărătău
deputat PNL
membru
din 14 noi. 2018
Dan Lungu
senator USR
membru
Daniela Oteșanu Emil-Marius Pașcan Andrei Pop Anișoara Radu
Daniela Oteșanu
deputat PSD
membru
Emil-Marius Pașcan
deputat PMP
membru
Andrei Pop
deputat PSD
membru
Anișoara Radu
deputat PSD
membru
din 16 ian. 2017
Marius-Gheorghe Surgent Cătălin Dumitru Toma Cristina Trăilă Silviu Vexler
Marius-Gheorghe Surgent
deputat PNL
membru
Cătălin Dumitru Toma
senator PNL
membru
Cristina Trăilă
deputat PNL
membru
din 28 mar. 2018
Silviu Vexler
deputat Minoritati
membru

Fosti membri ai biroului grupului de prietenie

Ion Mocioalcă
Ion Mocioalcă
deputat PRO România
Președinte
până în 27 feb. 2019

Fosti membri ai grupului de prietenie

Alexandru-Răzvan Cuc
Alexandru-Răzvan Cuc
deputat PSD
până în 19 dec. 2020
Sorin Lazăr
Sorin Lazăr
deputat PSD
până în 14 oct. 2020
Petru Gabriel Vlase Gheorghe-Eugen Nicolăescu
Petru Gabriel Vlase
deputat PSD
până în 5 iul. 2018
Gheorghe-Eugen Nicolăescu
deputat PNL
până în 1 iun. 2017
Ion Mocioalcă
Ion Mocioalcă
deputat PRO România

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 9 martie 2021, 9:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro