Comisie permanentă

Aprobare componență: 05.12.1996

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 1996-2000

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Constantinescu Dan
președinte din 23 sep. 1998
PNL  
2. Vicepreședinți Botescu Ion PNȚCD  
3.   Georgescu Florin PDSR  
4. Secretari Partal Petre USD-PD  
5.   Teculescu Constantin PDSR  
6. Membri Ana Gheorghe PDSR  
7.   Avramescu Constantin-Gheorghe PNL 03.09.1998
8.   Baban Ștefan PRM 18.09.1997
9.   Chichișan Miron PUNR  
10.   Ciumara Mircea PNȚCD  
11.   Corâci Ioan Cezar neafiliat 29.04.1999
12.   Dumitrașcu Laurențiu PNȚCD  
13.   Gheorghiu Adrian PDSR 26.05.1999
14.   Grigoraș Neculai PDSR  
15.   Mátis Eugen UDMR  
16.   Morariu Teodor-Gheorghe PNȚCD  
17.   Nagy Ștefan UDMR  
18.   Nichita Dan Gabriel PNȚCD  
19.   Pambuccian Varujan Minoritati 13.03.2000
20.   Pantiș Sorin PNL 01.02.1999
21.   Papuc Aurel Constantin neafiliat  
22.   Păcurariu Iuliu USD-PD  
23.   Popa Aron Ioan neafiliat  
24.   Popa Nicolae neafiliat  
25.   Remeș Decebal-Traian PNL  
26.   Valeca Șerban Constantin PDSR 02.03.2000

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Constantinescu Dan PNL   17.09.1997
2.   Remeș Decebal-Traian PNL 17.09.1997 23.09.1998

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Avramescu Constantin-Gheorghe PNL   01.02.1998
2. Bercea Florian PDSR   06.04.1999
3. Buga Florea PRM   10.02.1997
4. Corâci Ioan Cezar neafiliat 27.02.1997 01.02.1999
5. Năstase Toma PRM 10.02.1997 11.07.1997
6. Pantiș Sorin PNL   27.02.1997
7. Simion Florea Minoritati   01.02.2000
8. Videanu Adriean USD-PD   08.03.2000