Comisie permanentă

Aprobare componență: 18.12.2000

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2000-2004

Comisia juridică, de disciplină și imunități

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Neagu Ion
președinte din 10 sep. 2002
PSD  
2. Vicepreședinți Jipa Florina Ruxandra PRM  
3.   Onisei Ioan
vicepreședinte din 29 sep. 2004
PD 13.09.2004
4. Secretari Iordache Florin
secretar din 15 dec. 2003
PSD 15.12.2003
5.   Știrbeț Cornel
secretar din 18 iun. 2002
PNL 20.09.2001
6. Membri Bădoiu Cornel PSD  
7.   Boboc Alexe PRM 13.09.2004
8.   Bolcaș Lucian Augustin PRM 18.06.2001
9.   Cazimir Ștefan PSD 22.02.2001
10.   Cășunean-Vlad Adrian PSD  
11.   Cliveti Minodora PSD  
12.   Cristea Marin PSD  
13.   Dobre Traian PSD  
14.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD 16.02.2004
15.   Hogea Vlad Gabriel PRM  
16.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD 16.02.2004
17.   Mogoș Ion PD  
18.   Moiș Văsălie PRM  
19.   Rădulescu Vasile-Relu PSD 13.09.2004
20.   Stoian Mircea PRM 26.02.2001
21.   Székely Ervin-Zoltan UDMR  
22.   Tamás Sándor UDMR  
23.   Timiș Ioan PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Olteanu Ionel PSD   10.09.2002
2. Vicepreședinți Boc Emil PD 10.10.2001 01.07.2004
3.   Negoiță Liviu Gheorghe PD   10.10.2001
4. Secretari Dumitriu Carmen PSD   15.12.2003
5.   Mogoș Ion PD   18.06.2002

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Bălăeț Mitică PRM   20.02.2001
2. Boc Emil PD   01.07.2004
3. Bogea Angela PRM   09.07.2004
4. Chirobocea Petre PSD   05.02.2001
5. Ciuceanu Radu PRM   18.06.2001
6. Dumitriu Carmen PSD   15.12.2003
7. Firczak Gheorghe Minoritati 14.10.2002 16.02.2004
8. Gaspar Acsinte PSD   14.06.2004
9. Negoiță Liviu Gheorghe PD   28.06.2004
10. Olteanu Ionel PSD   16.02.2004
11. Stoica Valeriu PNL   04.03.2002