Comisie permanentă

Aprobare componență: 18.12.2000

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2000-2004

Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ionescu Răzvan PSD  
2. Vicepreședinți Stroe Radu
vicepreședinte din 8 sep. 2004
PNL 13.09.2001
3.   Tudor Marcu PRM  
4. Secretari Canacheu Costică
secretar din 14 sep. 2004
PD  
5.   Priboi Ristea PSD  
6. Membri Bahrin Dorel PSD  
7.   Boiangiu Cornel neafiliat  
8.   Bucur Constantin PRM  
9.   Cerchez Metin Minoritati 27.11.2001
10.   Dănilă Vasile PNL 13.09.2004
11.   Gheorghiu Viorel PSD  
12.   Hossu Valentin Tiberiu PSD 27.09.2004
13.   Iriza Marius PRM 18.11.2002
14.   Mitu Octavian PSD  
15.   Oltei Ion PSD  
16.   Pașcu Ioan Mircea PSD 06.04.2001
17.   Petrescu Ovidiu Cameliu PSD 09.02.2004
18.   Popescu Virgil PSD  
19.   Raicu Romeo Marius PD 13.09.2004
20.   Sandu Alecu PSD  
21.   Saulea Dănuț Neculai PRM  
22.   Stănescu Alexandru-Octavi PSD  
23.   Stuparu Timotei PSD  
24.   Toró Tiberiu UDMR  
25.   Vasilescu Valentin neafiliat  
26.   Voinea Florea neafiliat  
27.   Zăvoianu Ioan Dorel PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Drăgănescu Ovidiu-Virgil PNL 12.07.2004
2. Secretari Frunzăverde Sorin PD 28.06.2004

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Ana Gheorghe PSD   10.07.2004
2. Andrei Zeno PRM   23.12.2001
3. Drăgănescu Ovidiu-Virgil PNL   12.07.2004
4. Frunzăverde Sorin PD   28.06.2004
5. Ionescu Cornelia PSD 13.09.2004 27.09.2004
6. Stroe Radu PNL   01.02.2001