Comisie permanentă

Aprobare componență: 22.12.2004

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2008 2007 2006 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2004-2008

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gubandru Aurel
președinte din 26 iun. 2007
PSD  
2. Vicepreședinți Nițulescu Teodor
vicepreședinte din 6 noi. 2007
PC 05.11.2007
3.   Săpunaru Nini
vicepreședinte din 6 dec. 2005
PNL 08.09.2005
4. Secretari Baban Ștefan
secretar din 15 mar. 2005
PRM 14.02.2005
5.   Drăguș Radu-Cătălin PD-L  
6. Membri Bădălău Niculae PSD 26.06.2007
7.   Bleotu Vasile PSD 11.02.2008
8.   Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD  
9.   Călian Petru PD-L 12.10.2006
10.   Dragomir Gheorghe PNL  
11.   Erdei Dolóczki István UDMR  
12.   Grigore Dan PC  
13.   Ignat Miron Minoritati  
14.   Iordache Grațiela Denisa PD-L  
15.   Lakatos Petru UDMR 05.02.2008
16.   Manda Iulian Claudiu PSD  
17.   Marin Constantin PSD 19.10.2005
18.   Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
19.   Mocanu Alexandru PD-L 03.03.2005
20.   Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD  
21.   Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL  
22.   Nicula Vasile Cosmin PSD 22.11.2006
23.   Ovidenie Costel neafiliat  
24.   Pardău Dumitru PD-L 08.09.2008
25.   Rusu Mihaela Adriana PSD  
26.   Rușanu Dan Radu PNL 08.09.2005
27.   Tănăsescu Tudor PSD 11.02.2008

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Tănăsescu Mihai Nicolae PSD   29.05.2007
2. Vicepreședinți Călian Petru PD-L 17.10.2006 06.11.2007
3.   Iordache Grațiela Denisa PD-L   17.10.2006
4.   Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL   06.12.2005
5. Secretari Ovidenie Costel neafiliat   15.03.2005

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Borbély László UDMR 07.02.2005 05.02.2008
2. Ciontu Corneliu PC 13.11.2007 18.02.2008
3. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L   08.09.2005
4. Gușă Cozmin Horea neafiliat   05.03.2007
5. Martin Eduard-Stelian PSD   11.02.2008
6. Mihăilescu Teodora Dorina PSD   29.06.2005
7. Muntean Florin Nicolae PD-L   21.03.2005
8. Olarean Aurel PD-L   23.06.2008
9. Popeangă Petre PRM   05.02.2008
10. Sandu-Capră Mihai PNL   13.11.2008
11. Silaghi Ovidiu Ioan PNL   08.09.2005
12. Tamás Sándor UDMR   07.02.2005
13. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD   29.05.2007