Comisie permanentă

Aprobare componență: 22.12.2004

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2008 2007 2006 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2004-2008

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Aurel Gubandru Gubandru Aurel
președinte din 26 iun. 2007
PSD  
2. Vicepreședinți Teodor Nițulescu Nițulescu Teodor
vicepreședinte din 6 noi. 2007
PC 05.11.2007
3.   Nini Săpunaru Săpunaru Nini
vicepreședinte din 6 dec. 2005
PNL 08.09.2005
4. Secretari Ștefan Baban Baban Ștefan
secretar din 15 mar. 2005
PRM 14.02.2005
5.   Radu-Cătălin Drăguș Drăguș Radu-Cătălin PD-L  
6. Membri Niculae Bădălău Bădălău Niculae PSD 26.06.2007
7.   Vasile Bleotu Bleotu Vasile PSD 11.02.2008
8.   Romeo Gheorghe Leonard Cazan Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD  
9.   Petru Călian Călian Petru PD-L 12.10.2006
10.   Gheorghe Dragomir Dragomir Gheorghe PNL  
11.   István Erdei Dolóczki Erdei Dolóczki István UDMR  
12.   Dan Grigore Grigore Dan PC  
13.   Miron Ignat Ignat Miron Minoritati  
14.   Grațiela Denisa Iordache Iordache Grațiela Denisa PD-L  
15.   Petru Lakatos Lakatos Petru UDMR 05.02.2008
16.   Iulian Claudiu Manda Manda Iulian Claudiu PSD  
17.   Constantin Marin Marin Constantin PSD 19.10.2005
18.   Adrian-Miroslav Merka Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
19.   Alexandru Mocanu Mocanu Alexandru PD-L 03.03.2005
20.   Tiberiu-Ovidiu Mușetescu Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD  
21.   Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL  
22.   Vasile Cosmin Nicula Nicula Vasile Cosmin PSD 22.11.2006
23.   Costel Ovidenie Ovidenie Costel neafiliat  
24.   Dumitru Pardău Pardău Dumitru PD-L 08.09.2008
25.   Mihaela Adriana Rusu Rusu Mihaela Adriana PSD  
26.   Dan Radu Rușanu Rușanu Dan Radu PNL 08.09.2005
27.   Tudor Tănăsescu Tănăsescu Tudor PSD 11.02.2008

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Mihai Nicolae Tănăsescu Tănăsescu Mihai Nicolae PSD   29.05.2007
2. Vicepreședinți Petru Călian Călian Petru PD-L 17.10.2006 06.11.2007
3.   Grațiela Denisa Iordache Iordache Grațiela Denisa PD-L   17.10.2006
4.   Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL   06.12.2005
5. Secretari Costel Ovidenie Ovidenie Costel neafiliat   15.03.2005

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. László Borbély Borbély László UDMR 07.02.2005 05.02.2008
2. Corneliu Ciontu Ciontu Corneliu PC 13.11.2007 18.02.2008
3. Dumitru Gheorghe Mircea Coșea Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L   08.09.2005
4. Cozmin Horea Gușă Gușă Cozmin Horea neafiliat   05.03.2007
5. Eduard-Stelian Martin Martin Eduard-Stelian PSD   11.02.2008
6. Teodora Dorina Mihăilescu Mihăilescu Teodora Dorina PSD   29.06.2005
7. Florin Nicolae Muntean Muntean Florin Nicolae PD-L   21.03.2005
8. Aurel Olarean Olarean Aurel PD-L   23.06.2008
9. Petre Popeangă Popeangă Petre PRM   05.02.2008
10. Mihai Sandu-Capră Sandu-Capră Mihai PNL   13.11.2008
11. Ovidiu Ioan Silaghi Silaghi Ovidiu Ioan PNL   08.09.2005
12. Sándor Tamás Tamás Sándor UDMR   07.02.2005
13. Mihai Nicolae Tănăsescu Tănăsescu Mihai Nicolae PSD   29.05.2007