Comisie permanentă

Aprobare componență: 22.12.2004

Domenii de activitate

învățământul de toate formele și gradele; cercetarea științifică; activitatea sportivă; problemele tineretului; protecția proprietății intelectuale.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2008 2007 2006 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2015 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2004-2008

Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Popeangă Petre
președinte din 5 feb. 2008
PRM 05.02.2008
2. Vicepreședinți Andea Petru PSD  
3.   Asztalos Ferenc UDMR  
4. Secretari Bănicioiu Nicolae PSD  
5.   Radan Mihai Minoritati  
6. Membri Andronescu Ecaterina PSD  
7.   Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L  
8.   Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L 23.06.2005
9.   Dumitriu Mihai PSD  
10.   Fârșirotu Vladimir Mircea PRM  
11.   Florea Damian PC  
12.   Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL 05.02.2008
13.   Găleteanu Monalisa PSD  
14.   Király Andrei-Gheorghe UDMR  
15.   Magheru Paul PRM  
16.   Manta Pantelimon PNL  
17.   Mătușa Tudor PRM 18.09.2006
18.   Pușcă Mircea Valer PNL  
19.   Romanescu Marcel Laurențiu PD-L  
20.   Sóki Béla UDMR  
21.   Stanciu Anghel PSD  
22.   Știucă Alecsandru PSD  
23.   Toma Horia-Victor PNL  
24.   Vasilescu Lia Olguța PSD 13.06.2005
25.   Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati 16.09.2008

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Stanciu Anghel PSD   28.06.2005
2.   Vasilescu Lia Olguța PSD 28.06.2005 04.04.2008

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
pâna în data
1. Adomniței Cristian Mihai PNL 06.02.2007
2. Anastase Roberta Alma PD-L 30.11.2007
3. Apostolache Mihai Cristian PSD 24.10.2005
4. Buciu Angela PRM 13.06.2005
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati 08.09.2008
6. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L 30.11.2007
7. Moisoiu Adrian PRM 12.06.2007
8. Preda Ion PNL 08.04.2007
9. Sârbu Daciana Octavia PSD 23.06.2005