Comisie permanentă

Număr membri: 11-15Înființare: 18.11.2003

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 2008 2003 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Înreg.video: 2021 2020

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Legături

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Pocora Cristina-Ancuța PNL  
2. Vicepreședinți Dumitrache Ileana Cristina
vicepreședinte din 29 sep. 2009
PSD  
3.   Firczak Gheorghe Mino.  
4. Secretari Petö Csilla-Mária
secretar din 25 feb. 2009
UDMR  
5.   Stavrositu Maria
secretar din 2 feb. 2009
neafiliat  
6. Membri Axenie Carmen PD-L  
7.   Bănicioiu Nicolae PSD  
8.   Chircu Doinița-Mariana PD-L  
9.   Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL 23.03.2009
10.   Luca Ciprian-Florin PSD  
11.   Militaru Constantin Severus PD-L  
12.   Roman Ioan Sorin PSD 28.06.2010
13.   Varga Lucia-Ana PNL 16.02.2009

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Surupăceanu Mugurel PSD 29.09.2009

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
pâna în data
1. Boldea Mihail neafiliat 25.09.2012
2. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL 10.03.2009
3. Surupăceanu Mugurel PSD 28.06.2010