Comisie permanentă

Număr membri: 11-15

Subcomisii

Subcomisia parlamentară pentru romiSubcomisia pentru problemele românilor de pretutindeniSubcomisia pentru demnitate umană

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Păun Nicolae Mino.  
2. Vicepreședinți Dugulescu Marius Cristinel neafiliat  
3. Secretari Postolachi Florin PD-L  
4. Membri Florea Damian PNL 08.03.2011
5.   Lubanovici Mircea PD-L  
6.   Riviș-Tipei Lucian PD-L  
7.   Udrea Elena Gabriela PD-L 08.03.2011
8.   Varga Attila UDMR  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Secretari Andon Sergiu PNL 11.09.2012

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Andon Sergiu PNL   11.09.2012
2. Ciuhodaru Tudor Prog. 08.03.2011 27.03.2012
3. Grama Horia PSD 08.03.2011 21.02.2012
4. Motreanu Dan-Ștefan PNL   16.09.2009
5. Ponta Victor-Viorel PSD   27.10.2009
6. Pop Virgil PNL   22.05.2012
7. Stroe Mihai PD-L   07.12.2010
8. Știrbu Gigel-Sorinel PNL   22.05.2012
9. Uioreanu Horea-Dorin PNL 22.05.2012 26.06.2012